Наприкінці минулого року старший син олігарха Ріната Ахметова Дамір купив віллу в передмісті Женеви за 60 мільйонів швейцарських франків (два мільярди гривень), повідомив член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко на своєму YouTube каналі.
Згідно із записами в державній земельній книзі, будинок розташований за адресою Chemin de Botterel 5, 1222 Vésenaz, Швейцарія.
Це приватна вулиця. Тут Дамір Ахметов купив два будинки - розкішну віллу і будинок поменше по сусідству, а також ділянку площею 7600 квадратних метрів. Продавцем розкішного маєтку був Мансур Акрам Одже, французький бізнесмен, який народився в Саудівській Аравії. Він є співвласником імперії TAG і команди McLaren Formula One, і входить в список 100 найвпливовіших арабів світу, написав Лещенко для газети Kyiv Post.
Дамір Ахметов виїхав з України у віці 10 років, навчався у Швейцарії та Великій Британії та є членом наглядових рад енергетичних та металургійних компаній свого батька, ДТЕК та "Метінвест".
Лещенко стверджує, що два мільярди гривень клан Ахметова вивів, але повинен був заплатити їх "Укрзалізниці". Він каже, що у 2020 році компанія зазнає фінансових втрат через те, що олігархи "не платять справедливі мита за транспортування залізної руди", а виводять кошти за кордон і скуповують там нерухомість.
У Національному агентстві з протидії корупції впевнені, що від корупції страждають всі, зокрема фінансово-промислові групи. А реалізація Антикорупційної стратегії в Україні дасть економічний ефект в розмірі 200 млрд гривень.
Понад 450 млрд грн щорічно втрачає Україна від корупційних схем - такі дані ZN.UA отримало під час круглого столу «Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах». Ще близько 500 млрд грн потенційних інвестицій сюди не заходять через ті самі схеми. У чиїх кишенях осідають ці мільярди і завдяки яким схемам вони обходять державний бюджет, читайте в підсумковому тексті Юлії Самаєвої «Корупційний калькулятор».
Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції протягом двох тижнів склало і направило до суду 84 адміністративних протоколи, зокрема щодо міського голови Львова Андрія Садового та судді Конституційного суду у відставці Михайла Гультая.