UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція, Польща і Литва негативно оцінили події 16 січня в українській Раді

Більдт вважає, що голосування в підтримку низки законів, що пройшов в українському парламенті в четвер, працює проти незалежності України, а Сікорський назвав події у Верховній Раді "зловісними".

Міністри закордонних справ Швеції, Польщі та Литви прокоментували події в українському парламенті 16 січня.

Так, глава МЗС Швеції Карл Більдт вважає, що голосування в підтримку низки законів, що пройшов в українському парламенті в четвер, працює проти незалежності України.

"За тим, що ми бачили сьогодні в Києві, абсолютно явно - темні конструкції проти демократії. І в кінцевому підсумку - проти незалежності України", - написав він на своїй сторінці в Твіттері.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у свою чергу назвав події у Верховній Раді "зловісними" і задався питанням, вирішила Україна піти з європейської дороги.

Запис відповідного змісту Сікорський зробив також на своїй сторінці в Твіттері.

"Сьогодні в українському парламенті зловісні події. Україна вирішила обрати шлях від Європи і європейських цінностей?", - написав глава польського зовнішньополітичного відомства.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що голосування за низку законопроектів у Верховній Раді України в четвер не ведуть до діалогу і розвитку демократії в Україні.

"Разминавшие м'язи на Майдані вчора, поспішне голосування в Раді сьогодні - навряд чи це кроки в напрямку діалогу або демократії в Україні", - написав литовський міністр на своїй сторінці в Твіттері.

Нагадаємо, найбільш резонансні серед прийнятих у четвер документів - законопроект, який спрощує процедуру зняття депутатської недоторканності, а також законопроект №3879, регіоналів Вадима Колесніченка і Володимира Олійника, який посилює умови проведення акцій протесту, а також вводить інші обмеження демократичних свобод.

Опозиція вже назвала голосування в Раді "державним переворотом". !zn

Читайте також:

Посол США поставив під сумнів співпрацю з владою України після "голосування" в Раді

Посол ЄС стурбований сумнівною процедурою голосування в Раді

Товариство закликали до активних дій після прийняття Радою драконівських законів

Опозиція назвала події в Раді 16 січня "чорним четвергом"