UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шокін заперечує, що на західні партнери рекомендують його звільнити

Генпрокурор запевняє, що потрапив на цю посаду випадково.

Генеральному прокурору Віктору Шокіну невідомо, щоб хтось із західних політиків рекомендував президентові Петрові Порошенку його звільнити. Про це очільник ГПУ заявив у ефірі телеканалу "Інтер" увечері в неділю, 7 лютого.

"Наскільки я знаю, ніхто із західних політиків не говорив президенту, щоб мене зняли. Мені президент також про це не говорив, що йому хтось говорив про моє звільнення", - запевнив генпрокурор.

Шокін підкреслив, що його відставка вигідна силам, які виступають проти "закону та демократії в Україні".

Крім того, генпрокурор заявив, що користується широкою свободою дії на своїй посаді, а також розповів про те, як він очолив ГПУ.

За словами Шокіна, він потрапив на посаду випадково. Коли мова про його призначення, Шокін висунув президентові ряд вимог, у тому числі, незалежності в кадровій політиці.

"Перше - я буду призначати прокурорів областей і всіх заступників сам. Він погодився. За цей рік я не привів жодної людини до президента - ні прокурора, ні свого заступника, він навіть не знає, кого я призначаю", − запевнив генпрокурор.

При цьому, Шокін підтвердив, що йому надходили певні побажання з приводу призначень від різних впливових людей, але "президент так ніколи не робив".

Генпрокурор також стверджує, що познайомився зі своїм майбутнім заступником Давідом Сакварелідзе теж випадково.

"Я йому запропонував піти до мене заступником з реформ... дав йому всі повноваження, які має заступник генпрокурора", − підкреслив Шокін.

Читайте також: Призначивши прокурорів тільки з системи, Шокін проявив неповагу до суспільства – експерт

Нагадаємо, делегація депутатів Бундестагу, яка була з візитом у Києві на початку лютого, повідомила про свої наміри порадити Порошенку змінити керівництво Генпрокуратури.

Раніше ZN.UA повідомляло, що Державний департамент США дав українській владі чітко зрозуміти, що прив'язує надання кредитних гарантій у розмірі 1 млрд дол. до відставки генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Прес-служба ГПУ, у свою чергу, заперечує дану інформацію.

Раніше Україна і США підписали угоду про надання Україні кредитних гарантій, що дозволить Кабміну залучити 1 млрд дол. за рахунок випуску єврооблігацій під гарантії США. Проте, надання гарантії буде залежати від прогресу в реалізації програми Міжнародного валютного фонду і проведення антикорупційної реформи, частиною якої Держдеп вважає зміну генерального прокурора.