Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль не бачить необхідності запроваджувати загальнонаціональний локдаун для боротьби з епідемією коронавірусу. Із такою заявою прем'єр виступив на засіданні уряду 7 квітня.
Шмигаль вважає, що посилення карантину в регіонах «червоної зони» і відповідальна робота місцевої влади зможуть стабілізувати ситуацію. Якщо динаміка збережеться, можна буде говорити про їх переведення до «помаранчеої зони».
«Це вчергове демонструє, що адаптивний карантин працює і вводити тотальний локдаун по всій країні зараз немає потреби», - додав він.
Дивитися з 4:50 хвилини.
У Міністерстві охорони здоров'я України вважають, що катастрофою для нашої країни за нинішнього рівня госпіталізацій стане 35-40 тисяч хворих коронавірусом на добу.
У вівторок, 5 квітня в Україні підтвердили 15 415 нових випадків COVID-19, у п'ятницю 2 квітня - понад 20 тисяч. Обидва дні характеризувались зростанням кількості тестувань. Також до щоденної статистики могли потрапити дані за попередні періоди, часто інформація вноситься у базу із затримкою на тижні та місяці.
Нині в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується вже цього місяця, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.
Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи. Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає.
Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі». Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - у статті Алли Котляр «Лікарні. Червона зона» у ZN.UA.