UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль назвав найуспішнішу реформу в Україні

Завдяки реформі децентралізації українцям легше достукатися до влади.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що реформа децентрализації принесла свої плоди, оскільки "громадянам стало простіше достукатися до влади". Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

Шмигаль запевняє, що внаслідок децентралізації місцева влада стала сильною, а місцеві громади "отримали землю, гроші і повноваження, а разом з ними і відповідальність".

"Сьогодні все на місцях. Два млн гектарів землі сільськогосподарського значення передали, 509 млрд - це розмір місцевих бюджетів у 2021 році. Вся повнота влади і відповідальність передана головам громад і обраним радам", - зазначив прем'єр.

За його словами, громади стали "потужним інструментом з короткою відстанню до влади".

"Кожен може прийти до обраного ним керівника, і той повинен відповісти на питання, тому що у нього є гроші і повноваження для управління процесами", - сказав Шмигаль.

На думку прем'єра, ця реформа - прорив для України.

"Мери стануть відповідальними господарниками і перестануть займатися політикою, оскільки потрібно управляти господарством. Це найважливіший показник, за яким суспільство буде оцінювати ефективність місцевого менеджера, а не політика", - додав Шмигаль.

Читайте також: Судова реформа найважливіша для України, однак вона майже не починалася – посол Німеччини

Раніше президент Володимир Зеленський запропонував провести аудит всіх впроваджених в Україні реформ, оскільки, на його думку, це допоможе вирішити конституційну кризу в Україні.

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада прийняла постанову №3650 про ліквідацію та створення районів. В рамках адмінстративно-територіальної реформи в Україні були ліквідовані 490 районів, замість них створили 136 нових.

Парламент направив на доопрацювання законопроект №3651, який передбачає упорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади та місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів.

У свою чергу комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування після роботи над документом рекомендував народним депутатам прийняти його за основу і в цілому.

Детальніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака «Чому районні ради? Відповіді на уповноважених» в ZN.UA.