UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль висловився за подачу води до окупованого Криму

Прем'єр-міністр стверджує, що Україна повинна вберегти своїх громадян в Криму від гуманітарної катастрофи. "Випустивши з виду", що води не вистачає для окупаційних військ.

Новопризначений прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні слід відновити постачання води до окупованого Криму. За словами прем'єра, в іншому випадку аннексированному півострову нібито загрожує гуманітарна катастрофа.

"Питання подачі води до окупованого Криму – це не питання торгівлі з окупантом, це не питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть у Криму. Неподання туди води приведе до гуманітарної катастрофи. Ми не перекриємо воду для українців. Ми не можемо не давати воду українцям", - заявив Шмигаль в ефірі телеканалу "1+1" у ніч на п'ятницю, 6 березня.

Нагадування про те, що відповідно до міжнародного права відповідальність за гуманітарну ситуацію на окупованій території несе держава-окупант, прем'єр проігнорував.

Нещодавно про подачу води до анексованого Криму говорив голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія. Він допустив можливість обміну подачі води на півострова на виведення російських військ з Донбасу і назвав це "достатнім компромісом". Когде йому пояснили, що води для цивільного населення Криму вистачає, а дефіцит відчувають промисловість і російські військові бази, Арахамія назвав свої слова "вирваними з контексту".

На відміну від Арахамії, секретар РНБО Олексій Данілов вважає неприпустимим відновлення постачання води в Крим, поки півострів окупований.

"З політичної точки зору я думаю, що це неможливо. Якщо Російська Федерація повертає Крим, то вода піде туди відразу", - пояснив Данілов.

Постпред президента України в АР Крим Антон Кориневич повідомляв, що водопостачання півострова буде відновлено лише після його повної деокупації.

Після анексії Криму Україна припинила подавати воду на півострів Північнокримським каналом, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал з території Херсонської області.

Значне додаткове навантаження на водні ресурси півострова чинить його стрімка мілітаризація Росією. Оскільки базові потреби кримчан у прісній воді в разі виведення російських військ можна задовольнити навіть без відновлення поставок дніпровської води.

Детальніше про проблему читайте у статті Олексія Їжака "Не вбивати на водопої".