UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед переможців конкурсу на посади у касаційних судах знайшлися 16 недоброчесних

Серед визнаних непорядними - родичі політиків, бізнес-партнери і протеже.

Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила переможців конкурсу на посади в касаційних судах у складі Верховного суду. Серед претендентів, які дійшли до фіналу, як повідомляє Громадська рада доброчесності, виявилося 16 осіб, раніше визнаних недоброчесними, зокрема, через зв'язки з політиками.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила фінальний рейтинг претендентів на 78 вакантних посад у касаційних судах у складі Верховного. У переліку переможців конкурсу опинились 16 фігурантів списку "31 недоброчесний "ГРД", - йдеться у повідомленні, передає Українська правда.

Серед кандидатів для призначення у Касаційний господарський суд у складі Верховного недоброчесними називають:

Наталю Волковицьку;

Сергія Могила (він - племінник голови ЦВК під час президентських виборів 2004 року Сергія Ківалова. Могила підозрюють у використанні родинних зв'язків для просування кар'єри);

Ольгу Кролевець;

Тетяну Малашенкову (пов'язують із президентом Петром Порошенком, його бізнес структурами та політичною силою);

Ігоря Бенедисюка (було призначено членом Вищої ради юстиції за квотою президента Петра Порошенка. Також він голова Вищої ради правосуддя);

Валерія Картере;

Надію Губенко.

Ще п'ятьох конкурсантів із висновками ГРД про невідповідність критеріям професійної етики й доброчесності ВККС пропустила до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного, серед них:

Олена Губська;

Сергій Уханенко;

Семен Стеценко;

Ігор Дашутін;

Лариса Тацій.

Двоє недоброчесних готуються потрапити до Касаційного кримінального суду у складі Верховного:

Сергій Єремейчук;

Світлана Вус.

Стільки ж ГРД виявила у фінальному рейтингу рекомендованих на посади у Касаційному цивільному суді у складі Верховного:

Василь Яремко;

Максим Тітов.

Вирішальне слово щодо визначених ВККС переможців має сказати Вища рада правосуддя. Вона може відмовити у призначенні кандидатів.

раніше Громадська рада міжнародних експертів і Вища кваліфікаційна комісія суддів за підсумками спільної роботи виключили з конкурсу до Вищого антикорупційного суду 46 кандидатів. При цьому міжнародні експерти мали сумніви щодо доброчесності 49 зі 113 кандидатів.

Як писало DT.UA, понад половина кандидатів у Вищий антикорупційний суд є сумнівними. Докладніше про таємниці формування Антикорупційного суду читайте у статті Анастасії Красносільської та Ірини Шиби ""Сірі конячки" Антикорупційного суду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".