UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенатор "від Криму" запропонувала без участі України визначити економічну зону РФ в Чорному морі

Визначення Росією своєї економічної зони у Чорному морі в односторонньому порядку нібито відповідає національної безпеки РФ, заявила Ковітіді.

Сенатор від окупованого Криму Ольга Ковітіді запропонувала в односторонньому порядку, без участі України визначити межі економічної зони Росії в Чорному морі.

"Проблема носить вкрай актуальний характер, особливо враховуючи, що в даній акваторії вилов риби ведуть іноземні судна. А значить, неврегульованість кордонів і правових питань може стати для держави причиною прямих і непрямих економічних збитків", - сказала Ковітіді.

За її словами, однобічно визначення Росією своєї економічної зони в Чорному морі нібито відповідає національної безпеки РФ.

"З огляду на сформовану ситуацію з Україною, в даний час визначення меж може носити односторонній характер. Це в цілях дотримання національної, в тому числі економічної безпеки Росії", - вважає Ольга Ковітіді.

Читайте також: "Приватбанк" подав позов проти Росії про відшкодування збитків від втрат в Криму

Нагадаємо, Росія указом президента Володимира Путіна "приєднала" Крим до своєї території у березні 2014 року, після так званого "референдуму", який де-юре залишається не визнаний більшістю країн світу. Україна, США, країни Євросоюзу і ряд інших країн, які проголосували за резолюцію в підтримку територіальної цілісності України в ООН, називають референдум "незаконним", так як він порушив суверенітет України та проводився під наглядом російських військових без спостерігачів ОБСЄ. Через рік анексії Криму Путін визнав, що "повертали" Крим Росії саме російські військові.

Після анексії Криму щодо Росії і півострова в цілому були введені санкції.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нещодавно припустив, що РФ змогла анексувати Крим через нехтування Україною прав кримських татар. Про це він сказав у коментарі DT.UA. На його думку, сучасна Україна, що вибудовує свій подальший розвиток у повній відповідності й на основі загальноєвропейських цінностей, аж ніяк не зможе надалі ігнорувати право кримськотатарського народу на самовизначення.

Докладніше про проблему Криму читайте в статті Валентини Самар Децентралізація. Кримський розмір у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".