Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов висловив сподівання, що на нормандському саміті у Парижі 9 грудня буде вирішено принаймні "чотири ключові питання". Про це повідомляє сьогодні пресслужба РНБО.
"Найперше – ми зробимо обмін полоненими у форматі "всіх на всіх", припинимо вогонь на всіх ділянках лінії розмежування, а також знайдемо спосіб вирішення питання, як проводити вибори", - сказав Данілов, не уточнивши четверте "питання".
При цьому він зазначив, що місцеві вибори на сході України можуть відбуватися тільки за українським законодавством, і після відновлення контролю над кордоном із Російською Федерацією. Секретар РНБО також зауважив, що українська сторона виконала всі умови для проведення цієї зустрічі й розведення сил на трьох ділянках були "безпрецедентними кроками".
Найближчими днями відбудеться закрите засідання РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського, нагадав також Данілов.
Під час наради в Офісі президента 3 грудня затвердили п'ять сценаріїв реінтеграції окупованих територій. За результатами наради визначили пріоритети, які відстоюватиме Україна під час переговорів: звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх", виведення незаконних збройних формувань із окупованих територій, проведення місцевих виборів за українським законодавством та передача кордону під контроль України.
Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.
У той же час, в Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям "особливого статусу" на постійній основі. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.
Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.
Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".