Служба безпеки України допитала першого заступника голови ВО "Батьківщина" Олександра Турчинова в якості свідка у справі про митне оформлення 11 млрд куб. м природного газу, що належить, згідно з рішенням суду, швейцарському газотрейдеру РосУкрЕнерго.
Турчинов знаходився у будівлі СБУ у середу на допиті у слідчого близько 2-х годин і зараз вже залишив приміщення спецслужби.
"Мене викликали на допит, пов'язаний зі справою відомого РосУкрЕнерго, тобто 11 млрд куб. м газу, які за змовою із керівництвом НАК "Нафтогаз" фактично передали компанії РосУкрЕнерго. Шкода, що замість того, щоб розслідувати цю справу, і я це зазначив у протоколі, замість того, щоб розслідувати корупцію високих посадових осіб, які фактично віддають державні ресурси компанії РосУкрЕнерго, і є реальними співвласниками цієї компанії, розслідується справа проти державних чиновників, які захищали інтереси України", - сказав Турчинов інтерв'ю журналістам після допиту.
Він підкреслив, що "чітко дав свідчення, що вважаю дії керівництва митниці та керівництва НАК "Нафтогаз" у цих питаннях такими, що відповідають Конституції України та чинному законодавству".
Турчинов акцентував увагу на тому, що у своїх поясненнях він вказав, що всі його дії пов'язані з цим питанням, також відповідають державним інтересам. "Мене допитували як свідка", - сказав він.
Він також повідомив, що йому невідомо, чи це останній допит чи ні.
Турчинов підкреслив, що у тих питаннях, які стосувалися "політичних нюансів", він скористався своїм правом не давати свідчення.
Нагадаємо, як стало відомо у четвер, 19 серпня, Шевченківський райсуд Києва визнав, що НАК зобов'язана повернути РУЕ 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, погоджений сторонами. Рішення суд виніс 13 серпня.
Суд розглядав претензії РУЕ до НАК, за якими 8 червня Стокгольмський арбітраж став на бік трейдера. «Трибунал постановив , що «Нафтогаз» порушив контракт 3/04, позбавивши «РосУкрЕнерго» доступу до 11 мільярдам кубометрів природного газу, які належать останньому», - йдеться в документі. Також там зазначено, що «Нафтогаз» винен РУЕ 184 мільйона доларів. Таким чином, український суд повністю підтвердив вердикт міжнародного арбітражу, що було необхідно для виконання рішення в Україні.
НАК, за словами міністра палива та енергетики України Юрія Бойка, оскаржує рішення Шевченківського райсуду у вищих інстанціях.