Служба безпеки продовжує розслідувати замах на колишнього генпрокурора Віктора Шокіна, проте підозрюваних на сьогоднішній день немає, сказано у відповіді Управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю СБУ на запит УНІАН.
"Слідчим відділом ГУ СБУ в Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження за фактом скоєння 2 листопада 2015 року пострілів у вікно робочого кабінету Шокіна В.М., розташованого в адміністративній будівлі Генеральної прокуратури України, за ознаками злочину, передбаченого ст.112 ("Посягання на життя державного чи громадського діяча) Кримінального кодексу", - йдеться у відповіді.
Як повідомили у відомстві, в рамках розслідування кримінального провадження проведені огляди місця події і приміщень, вісім слідчих експериментів, а також 12 судових експертиз. Крім того, допитано понад 1200 свідків.
У спецслужбі додали, що триває досудове розслідування та вживаються заходи, спрямовані на встановлення осіб, які вчинили злочин.
"Станом на 13 грудня 2017 року підстави для повідомлення про підозру відсутні", - сказано у відповіді.
Нагадаємо, що увечері 2 листопада 2015 року невідомі зробили кілька пострілів по кабінету Шокіна. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.
У свою чергу СБУ відкрила кримінальну справу за фактом замаху на життя генпрокурора. 3 листопада повідомлялося, що під час замаху на Шокіна снайпер випустив 3 кулі з розрахунком на попадання в голову і тулуб.
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак у 2016 році в статті для "Цензор.НЕТ" писав про те, що майже через рік після ймовірного замаху на тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна ГПУ так і не оприлюднила результати розслідування цієї справи.
"Буквально наступного дня після нічного інциденту чільні представники ГПУ в один голос заявили, що постріли по кабінету Шокіна здійснив снайпер, який використовував тепловізор, і "його метою було вбивство Генпрокурора". Тоді ж вони також безапеляційно заявили, що "замах на Генпрокурора - це реакція на дії ГПУ в боротьбі з корупцією", - зазначив Трепак.
В інтерв'ю DT.UA Трепак розповів про те, що причиною його відставки з посади заступника голови СБУ стала неможливість ефективно боротися з корупцією через те, що Генпрокуратуру очолював Віктор Шокін.