UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія погодилася спільно зі Штатами підтримувати стабільність постачання енергоресурсів у світі — Білий дім

Байдену вдається реалізовувати план щодо "відключення" Європи від російського газу та нафти.

Президент США Джо Байден і король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд провели телефонну розмову, ключовою темою якої стала готовність двох країн підтримувати стабільність постачання енергоресурсів у світі. Про це повідомляє Білий дім.

"Обидва лідери знову наголосили, що США та Саудівська Аравія готові працювати над забезпеченням стабільності постачанні енергоносіїв у світі", — йдеться у повідомленні.

Два лідери порушили питання ситуації на Близькому Сході та в Європі. Вони домовилися про тісну координацію урядових команд у найближчі тижні та місяці.

Також Байден запевнив у готовності підтримувати Саудівську Аравію в ситуаціях, коли та зазнає ударів з боку єменських бунтівників-хуситів. Президент США заявив співрозмовнику і про те, що Вашингтон не допустить отримання Іраном ядерної зброї. Байден повідомив саудівському королю про перебіг переговорів у Відні щодо відновлення Спільного всеосяжного плану дій — угоди щодо іранського атома.

У свою чергу, саудівське урядове інформагентство SPA повідомляє, що в ході розмови король Саудівської Аравії "наголосив на важливості збереження балансу та стабільності на нафтових ринках. Він підкреслив історичну роль у цьому питанні угоди ОПЕК+ та важливість збереження угоди надалі". Ця угода, як повідомлялося, діє до кінця 2022 року.

Читайте також: Саудівська Аравія в даний час будує власні балістичні ракети за допомогою Китаю

У лютому 2021 року Саудівська Аравія висунула сміливий ультиматум багатонаціональним компаніям — перенести свої регіональні офіси до столиці Ер-Ріяд до 2024 року, або уряд перестане вести справи з ними.

Таке оголошення було частиною повномасштабної кампанії кронпринца Мухаммеда бін Салмана з перетворення столиці Ер-Ріяда на світовий центр фінансів, бізнесу та логістики, щоб Саудівська Аравія менше залежала від нафти, яка становить 70% її експорту.