UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП просить для трьох фігурантів справи "рюкзаків Авакова" 14 млн гривень застави

Прокурори будуть клопотати про заставу в розмірі 5 млн гривень для Олександра Авакова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура буде клопотати про арешт для всіх трьох фігурантів справи "рюкзаків Авакова" з можливістю внесення застави на загальну суму 14 млн гривень, повідомив керівник САП Назар Холодницький на брифінгу.

За його словами, всім трьом затриманим вже оголошено про підозру і вони знайомляться з клопотанням про обрання запобіжного заходу.

Як розповів Холодницький, прокурори будуть клопотати про заставу в розмірі 5 млн гривень для колишнього співробітника МВС (Сергія Чеботаря, - ред.), і однієї фізичної особи (мова йде про сина Авакова Олександра). Ще 4 млн гривень застави будуть просити для підприємця (Володимира Литвина, - ред.), який повинен був виготовляти рюкзаки.

Нагадаємо, 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.

Пізніше в Національному антикорупційному бюро України уточнили, що обшуки проводилися в рамках розслідування розкрадань при закупівлі рюкзаків МВС у 2015 році. Проведення обшуків в будинку Олександра Авакова намагалися перешкодити невідомі люди, які заблокували виходи, а також поліція, що оточила нібито "заміновану" будівлю.

Пізніше в рамках цієї справи було затримано сина Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, а також підприємця Володимира Литвина.

У Бюро наполягають на тому, що закупівля рюкзаків за завищеними цінами завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.

Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.

Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим.

У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив тоді Ситник.