Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з іноземними ЗМІ назва основні свої питання не лише до президента США Джо Байдена, але й до усієї Європи. Вони, що очевидно, стосуються ситуації на сході нашої країни.
"У мене гарна пам'ять на обличчя, ви (звертається до журналіста) ж були зі мною на Донбасі? Ви самі все бачили. Ви бачили, які у нас мужні люди. Бачили, що ми самі прагнемо миру, але в будь-який момент ми готові захищати нашу державу, бо я не тільки президент, я батько, я син, я чоловік. У нас є що захищати. Тому я детально обговорюю такі питання з президентом Байденом", - заявив Зеленський.
Президент України наголосив, що є багато речей, які можна робити превентивно, в тому числі й вводити санкції. Все це для того, аби, як у випадку України, не допускати ймовірної ескалації з боку Росії.
"Ми говоримо про безпекові гарантії. Коли ми говоримо про НАТО, ми повинні говорити глибше про це питання. Я знаю, що це питання не дуже подобається багатьом чи деяким членам НАТО, але ми прагнемо конкретики. Ми на щось повинні розраховувати. Тому НАТО - це безпекові гарантії", - зазначив президент України.
Друге питання - це рівень нашої армії, додав він.
"Попри те, будемо ми в НАТО чи ні, ми точно розвиваємо нашу армію, Ми повинні це робити. Ми повинні себе захищати. Але ми розуміємо: якщо ми не в НАТО, то захищаємо себе самі", - зауважив Зеленський.
В таких ситуаціях, в якій опинилася Україна, важливими є питання "що таке санкції після?" та "кому вони адресовані".
"Навіщо нам санкції потім? В такому випадку йдеться точно не про санкції для нашої держави. Це говорить про стримання повномасштабної агресії у бік Європейського союзу, - пояснив президент. - Навіщо говорити про майбутнє, у нас ризики у нашому сучасному".
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".