Скандали в українській верхівці і бездіяльність прокуратури в питанні боротьби з корупцією та притягнення до відповідальності представників колишнього режиму, який раніше звинуватили в зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських чиновників в Україні, пише "Голос Америки" з посиланням на видання The Wall Street Journal.
Західні чиновники кажуть, що українська влада не доклала зусиль для того, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму екс-президента Віктора Януковича, які після його втечі з країни, залишилися в Україні.
"Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, чиновники ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні", - пише видання.
Ряд західних чиновників розповіли про окремі негативні настрої щодо України у європейських інституціях. "Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу – ред.) отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього, ніхто більше не підтримає санкції повторно. Багато чиновників ЄС ситі по горло Україною", - наводить слова одного з своїх анонімних співрозмовників видання.
Автор матеріалу звертає увагу на низький рейтинг глави уряду України Арсенія Яценюка на тлі звинувачень його і його кола в корупції, а також на зростання невдоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна.
Співрозмовник також розповів, що в адміністрації президента України болісно сприймають критику навіть, коли вона звучить із вуст представників США, які послідовно і рішуче підтримують Україну.
Повідомлялося, що Інтерпол відмовляє Україні в розшуку соратників Януковича, оскільки побачив ознаки політичних переслідувань в кримінальних справах проти оточення екс-президента.
Влітку 2014 року Генпрокуратура наклала арешт на особисте майно Олександра Януковича на суму майже 97 млн грн і на цінні папери, вартістю 1,2 млрд грн. Януковичу-молодшому інкримінують ухилення від сплати податків. У травні поточного року виявилося, що з цінних паперів Януковича-молодшого знятий арешт. У ГПУ пояснили, що оскільки мета арешту (конфіскація майна обвинуваченого за вироком суду і звертання його в доход держави) не була досягнута, за клопотанням прокуратури арешт на акції було накладено повторно.
У квітні 2015 року в ГПУ заявили, що сам Янукович не мав рахунків за кордоном, вивід грошей він здійснював через "Сім'ю". 28 липня Генпрокурор України Шокін назвав суму заблокованих за кордоном активів втікачів екс-чиновників - близько 100 млн доларів.
Між тим, як писав у статті для "Дзеркала Тижня. Україна" Скарби Януковича: крізь лід Станіслав Батрин, цифри, озвучені нинішніми українськими чиновниками щодо загальної суми виведених з України грошей Януковича і його команди, доходять до 70 або навіть 100 мільярдів доларів.