UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саміт ЄС дав зелене світло секторальній євроінтеграції України – віце-прем'єр

Климпуш-Цинцадзе вважає, що Україні де-факто може стати учасником єдиного європейського енергоринку та цифрового ринку ЄС.

Одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту Євросоюзу віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає політичне схвалення секторальної інтеграції України у декількох пріоритетних напрямках.

Напередодні саміту українська сторона запропонувала ЄС механізм інтеграції в ряді сфер: енергетичний та цифровий ринки, митна сфера, а також юстиція, свобода та безпека. Країни-учасниці Євросоюзу підтримали українську ініціативу.

"Механізм схожий на той, який застосовувався під час виконання вимог для надання безвізового режиму. Він повинен конкретизувати перелік рішень, що Україні слід прийняти, передбачати спільну роботу установ Києва і Брюсселя над розробкою цього переліку і моніторингом виконання вимог", - пише Климпуш-Цинцадзе у своєму матеріалі для DT.UA.

На думку профільного віце-прем'єра, цей механізм дозволить Україні рухатися по шляху секторальної інтеграції, дотримуючись дорожньої карти реформ і рішень, яку ще належить узгодити з ЄС і затвердити.

"По-друге, він передбачає взаємні політичні зобов'язання і разом з тим чіткі процедури з обох сторін, які забезпечать виконання цих зобов'язань. По-третє, такий механізм стане своєрідною страховкою від політичних коливань щодо євроінтеграції України - як у самій Україні, так і в ЄС. Дорожню карту з чітким переліком рішень, термінів і чіткої кінцевою метою складно скасувати і ігнорувати, а довільно тлумачити взагалі неможливо... По-четверте, чіткі цілі і зрозумілі переваги від де-факто інтеграції. По-п'яте, успішне втілення цих механізмів може стати основою для поширення їх на інші сектори інтеграції.", - зазначає Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, механізм допоможе в рамках Угоди про асоціацію з ЄС забезпечити Україні доступ до європейських ринків, синхронізацію процедур, поліпшення захисту від різноманітних загроз без підписання додаткових договорів.

"Але головне в тому, що політичне схвалення розробки механізму секторальної інтеграції... створює можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ. Адже він передбачає розробку взаємних зобов'язань щодо втілення конкретних заходів, незалежно від того, які політичні сили перебувають у керівництва законодавчої або виконавчої влади", - підкреслює віце-прем'єр.

Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Вперед і вгору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".