UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саміт Україна-ЄС: в Європарламенті просять керівництво Євросоюзу дати позитивний сигнал Зеленському

Відповідний лист адресовано главам Єврокомісії та Європейської Ради, главі дипломатії Євросоюзу і єврокомісара з питань сусідства та розширення ЄС.

Депутати Європейського парламенту з групи "Друзів європейської України" звернулися до керівництва Євросоюзу з проханням дати Україні "позитивний сигнал" на саміті, який відбудеться 6 жовтня.

Відповідний лист, як пише "Європейська правда", адресований головам Єврокомісії та Європейської Ради, главі дипломатії Євросоюзу і єврокомісара з питань сусідства та розширення ЄС.

Всього його підписали 11 євродепутатів, серед них:

Також євродепутати в листі хвалять Україну за прихильність здійсненню реформ відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, навіть не дивлячись на пандемію, економічна криза і війну.

«Оскільки наше партнерство з Україною має двосторонній характер, ми закликаємо вас передати позитивний сигнал уряду України і українського народу в спільній заяві майбутнього саміту Україна - ЄС», - йдеться в листі.

За словами журналістів, депутати пропонують:

Вони також бачать важливість у створенні більшої кількості майданчиків для посиленого політичного діалогу з Україною. І посилення академічного та освітнього співробітництва між ЄС та Україною.

Читайте також: На саміті Україна і ЄС підпишуть три угоди. Брюссель хоче посилити секторальну інтеграцію з Києвом

Відзначимо, раніше повідомлялося, що   сторони підпишуть три угоди на суму 60 мільйонів євро.

Також на саміті Україна-ЄС представники Європейського Союзу хочуть   підняти питання незалежності антикорупційних органів та стан боротьби з корупцією в Україні в цілому.

Раніше Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в своїй статті для ZN.UA   писав, що в перший рік президентства Володимира Зеленського процес зближення України з Євросоюзом загальмувався, а реальна інтеграція в НАТО була фактично поставлена на паузу. Про це свідчать і програми уряду президента Зеленського, і реальні дії "Слуг народу" щодо згортання широкого спектра впроваджених євроінтеграційних реформ, перш за все в області антикорупційної політики.

На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський в перший рік на посаді президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, аналізує Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в статті "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший" в ZN.UA.