UA / RU
Підтримати ZN.ua

Rzeczpospolita: Питання лікування Тимошенко поділило Європу на три групи

Країни ЄС розділилися на три фронти, серед яких одні виступають за підписання угоди, інші вимагають звільнити Тимошенко, а треті не визначилися.

Якщо Україна не виконає умови Євросоюзу до 21 листопада, то рішення про підписання Угоди про асоціацію можуть приймати прямо на вільнюському саміті.

"Якщо до 18 листопада справу Тимошенко не буде вирішено, то міністри закордонних справ країн ЄС - ред.) відкладуть рішення Союзу, підписувати Угоду про асоціацію, чи ні, на саміт у Вільнюсі", - повідомили джерела у Брюсселі, пише Rzeczpospolita.

За інформацією джерел газети, країни ЄС розділилися на три групи щодо можливості підписання асоціації з Україною. "Країни ЄС розділилися на три фракції. Польща, Великобританія та країни Центральної Європи хочуть підписання Угоди, незважаючи ні на що; Німеччина, Голландія і Швеція наполягають на звільненні Тимошенко, а у Франції та країн Південної Європи немає у цій справі певного рішення", - розповіло джерело.

"Від того, хто наполягатиме на своєму, буде залежати рішення у Вільнюсі", - додає він.

Джерела не виключають, що після сочинської зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Янукович вирішив відмовитися від підписання угоди з ЄС. "Невідомо, що Путін обіцяв кілька днів тому Януковичу на зустрічі в Сочі. Від цього дуже багато що залежить", - застерігає видання.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених у спільно узгодженому порядку денного про асоціацію. Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. !zn

Читайте також:

У ЄС чекають на вирішення питання Тимошенко найближчими днями

Литва закликала Україну придумати "план Б" на випадок зриву підписання угоди про асоціацію

Швеція не впевнена в угоді між Україною і ЄС