Поліція вже долучила до матеріалів справи про напад на журналістів "Схем" в кабінеті голови державного "Укрексімбанку" Євгена Мецгера відео, поширене в інтернеті. Глава МВС Денис Монастирський пообіцяв, що розслідування не забере багато часу.
"Найближчим часом потерпіла сторона передасть й оригінал відновленого відеозапису, який теж буде долучений до матеріалів провадження як речовий доказ і направлений на експертизу", — зазначив Монастирський.
Він нагадав, що кримінальне провадження у цій справі відкрито по факту перешкоджання професійній діяльності журналістів.
"Впевнений, що розслідування не забере багато часу. І вже після отримання результатів необхідних експертиз правопорушникам буде оголошено погоджені прокуратурою підозри. Від себе додам, що така поведінка щодо співробітників ЗМІ неприпустима в демократичному суспільстві та обов’язково отримає належну правову оцінку правоохоронців", — резюмував міністр.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова також прокоментувала цю справу. Вона пообіцяла, що ГПУ не буде "покривати ... безумство, продемонстроване співробітниками державного банку".
"У цьому питанні немає місць для роздумів — справедливе й ефективне розслідування, підозра, передача в суд, вирок. Ми в Офісі генпрокурора не можемо і не будемо покривати, вибачте, безумство, продемонстроване співробітниками державного банку", - написала вона на своїй сторінці в Фейсбук.
На знімальну групу «Схем» напали 4 жовтня, просто під час запису інтерв’ю в «Укрексімбанку». Голові правління держбанку Євгену Мецгеру не сподобалося запитання журналіста Кирила Овсяного, він наказав підлеглим відібрати камери та стерти записану інформацію.
Виконуючи наказ, співробітники банку повалили й скрутили оператора «Схем» Олександра Мазура та відіибрали у нього дві камери. Охорона банку стерла інформацію, однак технічним спеціалістам вдалося відновити її після повернення камер. Завдяки відновленому відео вдалося ідентифікувати кількох підлеглих Мецегра, які брали участь у нападі.
За фактом нападу Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 117 КК України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.
У банку стверджували, що журналісти начебто намагалися заволодіти інформацією з обмеженим доступом і погрожували звернутися до правоохоронних органи. Згодом наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала внутрішню перевірку та пообіцяла «сприяти впровадженню політики медійної відкритості».