UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розрив дипломатичних відносин з РФ зараз може зірвати Мінські домовленості - Клімкін

У випадку розриву дипломатичних відносин переговори будуть вестися виключно через посередників. Глава МЗС сумнівається, що ситуація, коли питання "про нас" будуть вирішувати "без нас", стала б кращим виходом.

Розрив дипломатичних відносин з РФ не допоможе Україні досягти поставлених цілей щодо вирішення конфлікту на Донбасі і повернення Криму, вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"У випадку розриву дипломатичних відносин переговори будуть вестися виключно через посередників. Сумніваюся, що ситуація, коли питання "про нас" будуть вирішувати "без нас", стала б кращим виходом" - сказав він в інтерв'ю ZN.UA.

Клімкін впевнений, що "немає альтернативи політичного розв'язання конфлікту на Донбасі і повернення Криму". До того ж, додає міністр, необхідність політичного врегулювання також є і позицією всього цивілізованого світу, який нас підтримує. Без цієї підтримки нам самостійно буде складніше протистояти російській агресіії.

"Росія повинна бути невід'ємною складовою вирішення наявної проблеми. Саме тому Росія разом з Україною та ОБСЄ входить до складу Тристоронньої контактної групи. Якщо ми розірвемо дипломатичні відносини, це зруйнує існуючий переговорний формат і поставить під загрозу Мінські домовленості. А як видно з останніх подій, саме цього і домагаються терористи з "ДНР" і "ЛНР" - говорить Він.

"Другий момент. Розрив дипломатичних відносин - це повне "обнулення" дипломатичних і консульських установ. Хто тоді буде допомагати мільйонам наших громадян, які перебувають у Росії, і тим політичним в'язням, яких вона незаконно утримує? Хто буде сприяти підтримці економічних зв'язків з Росією, які хоча і істотно послабилися, але в цей складний час залишаються вкрай важливими для багатьох підприємств української економіки?" - звертає увагу міністр.

Клімкін підкреслює: "Тому будь-які рішення щодо двосторонніх відносин з РФ приймаються нами дуже відповідально і зважено, з урахуванням усіх можливих наслідків".

Більше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Україна - Росія: "дружба" через фронт" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".