UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розкол в "Голосі": половина фракції в Раді вимагає провести з'їзд і переобрати керівництво партії

Депутати вважають, що останнім часом керівництво партії і фракції «використовують «Голос» як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару і підігрування владі»

Народні депутати від «Голосу», яких раніше керівництво партії попередило про можливе виключення з політсили, оприлюднили спільну заяву, в якій вимагають провести переобрання керівництва і проведення позачергового з'їзду партії.

Текст документа виклала на своїй сторінці в Facebook нардеп Олександра Устінова.

Підписанти вважають, що останнім часом керівництво партії і фракції «використовують« Голос »як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару і підігрування владі».

Зокрема, вони заявили, що не поділяють відмова керівництва від захисту антикорупційних органів і від боротьби з корупцією, а зареєстрований керівництвом партії і фракції законопроєкт № 5253 вважають тиском на Національне агентство з запобігання корупції.

«Ми розчаровані відмовою керівництвом партії і фракції підписувати постанову про звільнення генпрокурора Венедиктової. Ми засуджуємо ведення керівництвом переговорів про можливу коаліцію з «Слугою народу». Ми не бачимо себе в коаліції з політичною силою, яка покриває Татарова і Степанова, призначає Шкарлета і кидає за ґрати політв'язнів», - зазначили депутати.

Також вони засудили рішення керівництва підтримати меморіальний проєкт Бабиного Яру, який курують і фінансують російські олігархи.

Підписанти запевнили, що обурені порушенням принципів внутрішньопартійної демократії та прозорості з боку керівництва партії, яке одноосібно приймає рішення про витрати і не бажає оприлюднювати звіти про витрачені партійних засобах.

У зв'язку з цим народні депутати вимагають провести з'їзд і переобрати керівництво партії.

Заява, крім Устинової, підписали нардепи Соломія Бобровська, Ольга Стефанишина, Володимир Цабаль, Юлія Клименко, Андрій Шараськін, Наталя Піпа, Ярослав Юрчишин, Галина Васильченко, Роман Лозинський. Всього 10 чоловік, тобто половина парламентської фракції.

Раніше стало відомо про розкол у фракції «Голосу» у Верховній Раді. Політрада партії попередив депутатів, які підтримали законопроект №5133 про виключення з партії якщо вони ще раз «завдадуть їй шкоди».

Документ передбачає, що Верховна Рада зможе давати згоду на призначення президентом України директора НАБУ. Кандидатів обиратимуть за допомогою конкурсу. Також законопроєкт пропонує надати Верховній Раді такі ж повноваження у випадку призначення президентом голови ДБР. 

Крім того, документ дозволяє президенту призначати та звільняти директорів НАБУ та ДБР за згодою Верховної Ради та за результатами конкурсу.

У вересні 2019 року Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроєкт Володимира Зеленського, яким пропонувалося закріпити за президентом повноваження щодо призначення керівників НАБУ та ДБР. 

У грудні 2019 року КСУ визнав неконституційним цей законопроєкт. Згідно з висновком, проєкт закону про призначення президентом України глав ДБР і НАБУ не відповідає ст. 157 і 158 Конституції.