UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розенблат програв суд проти НАБУ

"Бурштиновий депутат" Розенблат безуспішно намагався довести незаконність співпраці НАБУ з ФБР.

Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов народного депутата Борислава Розенблата. Фігурант "бурштинової справи" вимагав визнати протиправнj. співпрац. Національного антикорупційного бюро з Федеральним бюро розслідувань США, зокрема, залучення співробітників ФБР в оперативно-розслідницької діяльності, повідомляє прес-служба суду.

Розенблат наполягав, що директор НАБУ Артем Ситник мав право налагоджувати співпрацю з ФБР лише після укладення відповідного міжнародного договору.

Він також вимагав визнати протиправною бездіяльність СБУ, яка нібито не проконтролювала розголошення детективами НАБУ державної таємниці колегам з ФБР.

Третьою особою у судовому розгляді Розенблат просив залучити Генеральну прокуратуру.

Окружний адмінсуд визнав позовні вимоги Розенблата недостатньо обґрунтованими і відмовився їх задовольняти.

У грудні минулого року заяву про незаконність співпраці НАБУ і ФБР зробив генпрокурор Юрій Луценко. Його слова спростували не лише в НАБУ та Спеціалізованої прокуратурі, а й у ФБР. Там пояснили, що співробітники ФБР не займаються оперативно-розшуковою діяльністю в Україні, а kbit надають НАБУ організаційну та експертну підтримку.

У липні минулого року детективи НАБУ затримали охоронця-водія члена парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Борислава Розенблата під отримання хабара.

200 тисяч доларів, за наявними даними, призначалися самому Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину фірми з ОАЕ.

11 липня депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з народних депутатів Максима Полякова і виключеного з фракції БПП Борислава Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт.

Через день генпрокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову повідомлення про підозру у скоєнні злочинів.

Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.

Наприкінці 2017 року Розенблат подав судовий позов проти НАБУ і САП, два позови проти директора НАБУ Артема Ситника, а в січні 2018 – звернувся до ЄСПЛ з позовом проти України.