UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські звинувачення проти українських моряків абсурдні – представник США в ООН

Росія фактично звинуватила українських моряків в незаконному перетині українського кордону.

Росія не має права звинувачувати українських моряків в порушенні кордону РФ, так як Крим – це територія України, і російських територіальних вод навколо півострова немає, пояснив заступник постійного представника США в ООН Джон Коен.

"Росія висуває звинувачення українським морякам в нібито незаконному перетині російського морського кордону біля берегів Криму... Тобто, виходить, що росіяни звинувачують українських моряків у нелегальному перетині українського кордону. Це абсурд", - заявив заступник постійного представника США в ООН Джон Коен під час брифінгу щодо мілітаризації Криму в середу, 5 грудня, передає "Укрінформ".

Американський дипломат підкреслив, що Росія грубо порушила міжнародне право, заблокувавши Керченську протоку і атакувавши українські кораблі, що намагалися повернутися в Одесу.

"Це не та ситуація, в якій вина на обох сторонах", - констатував Коен.

Він підкреслив, що США закликають РФ негайно звільнити 24 українських військовослужбовців і повернути Україні захоплені катер і буксир.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".