UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни не збираються брати на себе зобов'язань за підсумками саміту нормандського

За словами Пєскова, можливо учасники переговорів підпишуть якийсь документ, але він не зобов'язуватиме їх до чогось.

У Кремлі вважають, що учасники нормандського саміту, що відбудеться у Парижі 9 грудня, не підпишуть документ, який зобов'язуватиме їх до чогось.

"Очевидно, що угоди не буде, і ніхто не чекає ніякої угоди, це було б завищеними очікуваннями. Від чого ми, до речі, дуже енергійно застерігаємо", - заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю телеканалу "Дождь" у четвер, 5 грудня.

"Це не зобов'язуючий документ, не зобов'язуюча угода в будь-якому випадку. Але в ньому, можна очікувати, що будуть зафіксовані якісь точки, за якими є спільне розуміння", - додав він.

Відповідаючи на питання про можливість "прориву в російсько-українських відносинах", Пєсков сказав, що в Кремлі є "дуже обережний, дуже стриманий оптимізм".

За його словами, Володимир Путін і Володимир Зеленський вже неодноразово говорили по телефону, і це спілкування в Москві оцінюють як "конструктивне".

"Якщо такий конструктивний дух буде продовжений і під час очної зустрічі, це створить передумови для полегшеного виходу на якісь рішення, які хвилюють обидві сторони... Але яким чином це спільне порозуміння буде знайдено під час зустрічі, зараз говорити передчасно", - зазначив Пєсков.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".