У Державній думі РФ готові піти на будь-які відповідні заходи аж до ініціювання розриву дипломатичних відносин зі США, якщо російських депутатів занесуть у "список Магнітського".
На сайті Білого дому США 22 грудня з'явилася петиція з приводу прийняття Держдумою антисирітського закону. Ініціативна група громадян вимагає включити всіх російських законодавців, які підтримали заборону на усиновлення дітей-сиріт з Росії громадянами США, в "список Магнітського".
"Це буде безпрецедентним скандалом, ймовірно, на межі розриву дипломатичних відносин. Відповіддю, природно, буде включення всіх американських сенаторів і конгресменів, які підтримали "список Магнітського", в наш список", - заявив перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ В'ячеслав Ніконов.
Правда, він висловив сподівання, що Вашингтон навряд чи піде на такі заходи.
Петиція на сайті Білого дому США вже набрала 25 тисяч голосів, необхідних для того, щоб адміністрація президента США її розглянула і дала офіційну відповідь.
Відзначимо, що в російські користувачі в соціальних мережах і блогосфері організували флешмоб, закликаючи підписати цю петицію. У результаті число підписів стало рости стрімкими темпами.
Нагадаємо, 21 грудня в Держдумі РФ було схвалено так званий антисирітський закон, що є відповіддю на "акт Магнітського", прийнятий у США і накладає візові та фінансові санкції на російських чиновників, причетних до порушень прав людини.
Російська відповідь також передбачає візові та фінансові санкції проти громадян США та інших іноземних держав, причетних до порушень прав росіян. Крім того в ньому містяться поправки, які забороняють американцям всиновлювати російських дітей. Також відповідь на "акт Мангітского" містить заборону на діяльність "політичних" НКО, що фінансуються з США. За закон проголосувало 420 депутатів, 7 проти, один утримався. !zn
Читайте також:
Росія підготувала свій «чорний список» нев'їздних американців
У ЄС замислюються про санкції до України за прикладом «списку Магнітського»
Росія розкритикувала Євросоюз за неповноцінну демократію та порушення прав людини
Москва відповіла на «закон Магнітського»: У США думають, що «холодна війна» не закінчилася