UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія заявила, що доля української державності залежить від конституційної реформи

У Росії вважають, що Україну охопила криза через авантюризм політиків і безвідповідальність низки урядів, які мало цікавилися всі ці роки долею пересічних співгромадян. За логікою МЗС РФ, виходом з даної ситуації є нова Конституція.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що "від своєчасного і якісного проведення" конституційної реформи "залежать, без перебільшення, доля української державності, благополуччя і безконфліктний розвиток народів, які волею долі опинилися у різні історичні періоди у складі України".

Про це йдеться у поширеному в середу, 2 квітня коментарі МЗС Росії.

В російському зовнішньополітичному відомстві журяться, що "робота над реформуванням конституції, якщо вона взагалі почалася, проходить за зачиненими дверима, без належного висвітлення у ЗМІ і абсолютно необхідного в таких випадках широкого обговорення з участю незалежних експертів та громадських організацій".

"Дозволимо собі засумніватися в тому, що народні депутати України, члени згаданої Комісії, як би переконливо не виглядали їхні колишні заслуги, зможуть самостійно, без змістовного взаємодії з громадськістю вийти на проект документа, в якому було б враховано потреби та запити всіх зацікавлених сегментів українського суспільства - без перекосів і шкоди для інтересів регіональних еліт", - йдеться в коментарі.

У МЗС РФ вважають, що "метою і підсумком підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України має бути не косметична ретуш попередніх текстів, а поява глибоко переробленого і оновленого суспільного договору, який сприймався б поліетнічним українським суспільством як міцний і надійний, що розрахований на тривалу перспективу і гарантує рівноправність регіонів та національностей фундамент правової держави, без якої Україна не зможе вирішити поставлені перед нею нагальні політичні завдання, пов'язані, зокрема, з підготовкою до майбутніх президентських і парламентських виборів, не кажучи вже про те, щоб вибратися з глибокої економічної кризи, в який країну загнали авантюризм політиків і безвідповідальність низки урядів, які мало цікавилися всі ці роки долею пересічних співгромадян".

Як відомо, Кремль наполягає на ухваленні нової української Конституції, в якій буде закріплено федеративний устрій України і державний статус російської мови. Такі вимоги до українського керівництва регулярно озвучує голова МЗС РФ Сергій Лавров.

Українське МЗС називає дану вимогу росіян неприйнятною. Крім того, українське зовнішньополітичне відомство запропонувало РФ план конфедералізації російської держави з введенням декількох державних мов для забезпечення представництва національних меншин у діяльності органів державної влади. !zn

Читайте також:

Держсекретар США Керрі вважає, що федералізація України неможлива без волі українців

Лавров наполягає на новій Конституції України, яка буде гарантувати федеративний устрій

Турчинов: В Україні немає передумов для федералізації

Лукашенко: Україні не можна ставати федерацією, це повний ідіотизм