UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі розповіли про механізм торговельних відносин з Україною після підписання угоди з ЄС

У відносинах з Україною Росія обіцяє дотримуватися принципів, передбачених для країн-членів СОТ. Однак пільги навряд чи зможуть застосовуватися, якщо український ринок будуть перевантажувати товарами з Євросоюзу, попереджають у Кремлі.

Росія не припинить свої торговельні зв'язки з Україною у разі її асоціації з Євросоюзом, але навряд чи Києву можна буде розраховувати на пільги понад режим найбільшого сприяння, заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров.

"Ніяких розривів цих зв'язків не відбудеться, вони будуть здійснюватися на основі принципу найбільшого сприяння, як це передбачено для країн-членів СОТ. Але крім цього принципу додаткові пільги, що випливають з договору СНД про зону вільної торгівлі, навряд чи зможуть застосовуватися, якщо український ринок будуть перевантажувати товарами з Євросоюзу, які конкурують з нашими", - заявив Лавров.

Як повідомлялося, на саміті у Вільнюсі, що відбудеться в кінці листопада, Україна може підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що це "внутрішня справа України, але також прямо заявив, що після підписання асоціації з ЄС Україна не зможе стати членом Митного союзу.

Нагадаємо, 24 жовтня російський президент негативно відповів на питання, чи можливо після підписання цієї угоди приєднання України до Митного союзу. "Ні, неможливо", - заявив Путін.

Він пояснив, що у рамках асоціації України з ЄС передбачається створення зони вільної торгівлі між ними. Україна візьме на себе зобов'язання запровадити у себе правила і режими торговельної політики ЄС. "З 10,5 тисячі імпортних митних тарифів 7 тисяч 666 тарифів (Україна повинна буде) обнулити з моменту набуття чинності цього договору. А він може набути чинності вже на початку наступного року, десь у лютому", - зазначив президент Росії. Ще через три роки, за його словами, розкриття ринку буде на рівні 85,5%, а ще через кілька років - на 98,5%. "Таке розкриття ринку для нас дуже небезпечне і неприйнятне на сьогоднішньому етапі розвитку нашої економіки", - підкреслив Путін.

У листопаді цього року у Вільнюсі має відбутися підписання угоди про асоціацію України з ЄС на саміті "Східного партнерства". Росія побоюється, що після підписання угоди Києва з ЄС в Україну "ринуть" товари з Європи за низькими цінами. Росія ж кличе Україну до МС і Євразійського економічного союзу. !zn


Читайте також:

Росія почала обгороджувати кордон з Україною колючим дротом

Путін знову підтвердив неможливість для України бути і в ЄС, і у МС

Путін не "за" і не "проти" підписання Україною асоціацію з ЄС: Це не наша справа

Казахстан звинуватив Росію у створенні бар'єрів для партнерів з Митного союзу