UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія їде до ПАРЄ з претензіями щодо українського закону про середню освіту

В РФ продовжують стверджувати, що в Україні нібито порушуються права російськомовного населення.

Російська делегація під час зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи планує підняти питання про те, що Україна нібито порушує права російськомовного населення на освіту, заявив глава делегації, віцеспікер Державної думи РФ Петро Толстой. Мова йде про освітній закон з мовною нормою.

"Делегація підніме питання про порушення базових принципів Ради Європи з боку України щодо російської мови в Україні. Ми вважаємо, що 20 млн наших співвітчизників мають право і повинні мати можливість навчатися і розмовляти російською мовою і ніякі посилання на те, що є мови ЄС і є мова українська, а інших мов немає, вони в Раді Європи не пройдуть", - заявив Толстой.

Також за його словами, російська делегація хоче, щоб ПАРЄ ухвалила декларацію про засудження руйнування пам'ятників радянським солдатам. У РФ також упевнені, що необхідно переглянути історію Другої світової війни.

"Ми плануємо запропонувати нашим колегам - парламентарям країн Європи - прийняти декларацію, в якій засудити спроби руйнування військових поховань і меморіалів переможців, які зараз відбуваються в деяких країнах Східної Європи, спроби перегляду історії та спроби поставити під сумнів, що Другу світову війну виграв СРСР разом з союзниками", - додав Толстой.

Зимова сесія ПАРЄ відбудеться 27-31 січня.

16 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про повну загальну середню освіту". Документом передбачено, що особи, які належать до національних меншин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Також в законопроєкті прописано, що діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується (не менш 40% в 9-му класі). А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

МЗС РФ вже заявляло про своє невдоволення прийнятим законом. Відомство звернулося до ООН і Ради Європи з проханням дати оцінку документа.

Також закон розкритикували в угорській громаді Закарпаття, назвавши закон про середню освіту "черговим кроком до українізації".

Детальніше про те, чому документ, який повинен був змінити все, вийшов нездатним здійснити прорив читайте в статті Інни Совсун "Революція в школі скасовується" для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".