UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може піти силою, а "третя сторона" змусить Україну дати воду в Крим – Чубаров

Води в Криму незабаром може не вистачати для військових потреб російської армії.

Українська влада повинна бути максимально уважною найближчими місяцями до подій, які будуть пов'язані з постачанням дніпровської води в анексований Крим, з таким закликом виступив голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

Зокрема, він не виключає того, що Росія може піти на силові дії, а "третя сторона" змусить Україну відновити водопостачання півострова.

Найімовірніше, росіяни можуть залучити третю сторону. Так було вже у 2015 році, коли в Крим перестала надходити електроенергія. Тоді в якості посередників були, зокрема, учасники нормандської четвірки. Вони зверталися до президента Порошенко, щоб він забезпечив постачання електроенергії", – сказав Чубаров у коментарі "Крим.Реалії".

Він зазначив, що води в Криму незабаром може не вистачати для військових потреб російської армії. Тоді не виключено силовий тиск російської сторони на Україну.

"Я просто виходжу з того, що води у Криму буквально через півтора місяця практично не вистачатиме навіть на військові потреби. Якщо не буде по-іншому вода поставлятися в Крим, вони (російська влада – ред.) може піти на силові дії. Силові дії означають просування військ для забезпечення контролю до тієї місцевості, звідки вода може поставлятися в Крим", – припустив Чубаров.

Читайте також: Стало відомо, наскільки обміліли кримські водосховища

Раніше повідомлялося, що запаси питної води в окупованому Криму скоротилися на 60%. Запаси цього найважливішого природного ресурсу будуть повністю вичерпані орієнтовно в липні або серпні 2020 року. На думку американських аналітиків, в умовах гострої нестачі питної води, Росія може спробувати почати нову військову акцію проти України, щоб відновити водопостачання з Дніпра. Зокрема, аналітики звертають увагу, що Кремль може скористатися тим, що світ відволікся на пандемію коронавірусу. А виправдати агресію Москва може певними "гуманітарними" міркуваннями, наприклад, "прагненням запобігти катастрофі на півострові".

Про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.