UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські військові щодня скоюють в Україні 200-3000 злочинів — радник постпреда України в Радбезі ООН

Україна закликала світ судити Путіна, Шойгу та Лаврова.

Щодня в Україні російська армія скоює близько 200-300 воєнних злочинів, а загальна їхня кількість від початку вторгнення уже перевищує 15 тисяч, заявив від імені української делегації в ООН на відкритих дебатах Ради Безпеки щодо посилення відповідальності та покарання за серйозні порушення міжнародного права радник Постпредставництва України Сергій Дворник.

Він наголосив, що майже 100 днів мужнього опору ЗСУ та всього українського народу ясно показали, що війна закінчиться поразкою Росії, а Україна підтримала ідею створення спеціального кримінального трибуналу для покарання за злочин агресії проти України.

«Такий трибунал стане заключним акордом війни для путіна, шойгу, герасимова, лаврова та інших російських воєнних злочинців, - сказав дипломат. - Після 100 днів мужнього опору ЗСУ і всього українського народу ясно, що ця неспровокована й невиправдана агресивна війна закінчиться поразкою росії. Поразкою, яка стане перемогою для всього цивілізованого світу», - цитує його «Укрінформ».

Україна закликала всіх партнерів приєднатися до зусиль щодо забезпечення правосуддя в рамках роботи Спільної слідчої групи з розслідування воєнних злочинів рф, у якій також беруть участь Євроюст та Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Так, Дворник повідомив, що слідчі органи вже зареєстрували 1042 кримінальні провадження за фактами злочинів, скоєних проти дітей під час вторгнення. Щонайменше 261 дитина загинула, 460 поранені та 145 зникли безвісти, уточнив він. Представник України наголосив, що наша держава продовжуватиме боротися за безпечне і швидке повернення більш як 230 тисяч українських дітей, насильно депортованих до Росії.

Читайте також: Хто фінансуватиме, де відбудеться та скільки суддів буде задіяно: Мережко розповів про тонкощі трибуналу для Росії

Майже 100 днів війни РФ проти України призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни, заявили в ЮНІСЕФ. Три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги.