UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські бомби ближче, ніж здається Заходу – Стефанчук

Спікер парламенту закликав НАТО дати Україні зброю, що може переломити хід війни

Україні потрібна практична допомога НАТО у відбитті російської агресії, наголосив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю американському телеканалу Fox News.

На думку спікера, альянс міг би забезпечити нашу країну військовою технікою, яка змінить хід війни: танками, бойовою авіацією, системами протиповітряної оборони тощо.

«Ми не просимо, щоби НАТО направило свої війська на захист України. Ми лише говоримо: закрийте небо, надішліть нам зброю, а ми зробимо все інше», - зазначив він.

Стефанчк нагадав, що Україна зараз фактично прикриває східний фланг НАТО. І якщо Росія зможе прорвати цю оборону, вона атакуватиме й інші європейські країни – Польщу, Литву, Естонію, Латвію. Опитування демонструють, що більшість росіян підтримують таку агресивну політику.

Напередодні росіяни завдали жорстких ракетних ударів по Львову – українському місту за 100 км від столиці Польщі, де саме виступав президент США Джо Байден.

«Це означає, що російські бомби не так містично далекі від США, як це можна собі уявити. Такими цинічними діями Путін кинув виклик Америці та американцям», - наголосив Стефанчук.

Голова Парламенту подякував уряду США за солідарність з українським народом, військову та гуманітарну допомогу Україні в цей важкий час, жорсткі санкції проти РФ.

«Але ми не можемо припинити вживати заходів, щоби змусити Росію зупинити цю жорстоку війну проти України», – додав спікер.

За його словами, усі російські банки варто відключити від системи SWIFT і закрити всі лазівки для обходу санкцій. Потрібно, щоб усі світові компанії обірвали зв’язки з РФ і пішли з російських ринків. Це дозолить залишити російську воєнну машинну без грошей на продовження війни.

Читайте також: The Guardian: Путін може посилити війну проти України, ось що має зробити НАТО

Минулого тижня на самітах НАТО, ЄС і G7 західні лідери вирішували, як допомагати нашій країні без ризику глобальної війни з РФ. Сильні світу цього не ухвалили рішення надати Україні ресурси для ефективного контрнаступу на захоплених Росією українських територіях. Але все ж зробили кроки, немислимі до початку війни. Які – читайте у статті Олексія Іжака «Захід прийняв ключове рішення щодо Росії: чого чекати Україні» у ZN.UA.