UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія збирається оскаржити рішення суду Амстердама щодо "скіфського золота"

Там вважають, що воно "суперечить принципам міжмузейного обміну", і не згадують, що з Криму експонати вивезли до моменту окупації півострова. 

У Росії вважають, що рішення суду у Нідерландах щодо повернення в Україну "скіфського золота" є політизованим. Як повідомляє "Интерфакс", заступник голови робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму за президента РФ Алєксандр Молохов заявив, що вже найближчим часом його можуть оскаржити. 

"Набуття чинності цим рішенням означає грубе порушення права народу Криму на доступ до власної культурної спадщини, яке було гарантоване низкою міжнародно-правових актів. Повернення колекції в Україну суперечить базовим принципам міжмузейного обміну, правилам збереження археологічних знахідок у нерозривному зв'язку з місцевістю, звідки вони походять", - вважає Молохов.

У Москві не згадують про те, що золото вивезли з Криму до того, як півострів було незаконно окуповано. Це ще одне підтвердження того, що експонати не мають нічого дотичного з культурною спадщиною РФ. 

Читайте також: "Російські фейки і маніпуляції зазнали фіаско": Кулеба про рішення щодо "скіфського золота"

Колекція "скіфського золота" - це 2 тисячі артефактів з чотирьох музеїв Криму. Усі їх вивезли у 2014 році на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі.

26 жовтня суд Амстердама ухвалив, що "скіфське золото" є частиною спадщини України. Поки артефакти будуть у Нідерландах, сторони ще можуть подати апеляції. Оскаржити рішення в суді мають право протягом наступних трьох місяців. Після цього може пройти ще цілий рік, перш ніж Верховний суд ухвалить остаточне рішення. Проте у пресрелізі суду йдеться про те, що повернути артефакти повинні Києву до стабілізації ситуації в тимчасово окупованому Криму.