Російські війська все більше покладаються на безпілотники іранського виробництва у завданні ударів по критичній інфраструктурі України та, ймовірно, значно виснажили свій поточний запас цих систем. Тому Росія, ймовірно, буде прагнути до подальшої двосторонньої співпраці з Іраном. Про це сказано у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 4 січня.
Аналітики ISW взяли до уваги інформацію представника Головного управління військової розвідки (ГУР) України Вадима Скібіцького про те, що росіяни використали в Україні близько 660 іранських безпілотників з вересня. Вони збільшили темпи атак на українську критичну інфраструктуру за останній місяць саме з їх допомогою. Скібіцький також повідомив, що росіяни використовують масові зграї безпілотників Shahed, щоб прорвати українську ППО, і зазначив, що вони не зможуть досягти цього, якщо будуть використовувати п’ять-десять безпілотників. Саме тому вони здійснюють масовані атаки.
«Російські війська, ймовірно, стали залежати від використання безпілотників іранського виробництва, оскільки вони є дешевою альтернативою більш звичайним високоточним ракетам, запаси яких російські військові, ймовірно, значно вичерпали, – йдеться у звіті ISW. – Росія, ймовірно, буде прагнути до подальшої двосторонньої співпраці з Іраном, щоб забезпечити більшу кількість систем високоточної зброї для використання в Україні».
Вони використають усі обіцяні Іраном 1750 безпілотників до травня 2023 року, якщо завдаватимуть удари у такому ж темпі, як досі. Тому Росія, припускають експерти ISW, намагатиметься забезпечити подальші угоди з Іраном для отримання системи високоточної зброї.
Нагадаємо, восени повідомлялося, що Іран планує також передати Росії балістичні ракети для завдання ударів по Україні. Тоді речник Держдепартаменту США Нед Прайс, що Сполучені Штати протистоятимуть подібній співпраці, застосовуючи щодо Ірану жорсткі санкції та інші інструменти стримування.