UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія продовжує шантажувати Захід ескалацією на кордоні України

Отримавши відмову щодо «гарантій безпеки», Москва заговорила про «високу напруженість у цій частині Європи».

Росія продовжує чекати відповіді на свої «конкретні пропозиції», заявив речник Кремля Дмітрій Пєсков. Отримавши від Заходу відмову щодо «гарантій безпеки» (головна з яких – закрити двері в НАТО для України та Грузії), РФ продовжує шантаж ескалацією біля наших кордонів.

«У нас надто висока напруженість на кордоні. Занадто багато напруженості у цій частині Європи. (…) Росія наполягає на отриманні прямої відповіді на свої пропозиції щодо гарантій безпеки», - цитують Пєскова росЗМІ.

Також Росія чекає від США «доказів» того, що Москва планує відкрито напасти на Україну, додав він.

Аналогічний погляд у коментарі Newsweek висловив і посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов, пише «Українська правда».

«Чекаємо від Вашингтона та Брюсселя письмових відповідей на проєкти наших угод. На цих засадах ухвалюватимемо рішення щодо доцільності подальшої спільної роботи. Готові до обговорення зустрічних пропозицій», - заявив він.

Дипломат також стверджував, що теми російської агресії проти України начебто не було на порядку денному переговорів, присвячених безпеці в Європі, вона «лише згадувалася як другорядна тема на консультаціях з НАТО в Брюсселі».

Читайте також: Лавров про відведення військ від українських кордонів: «Навіть не обговорюватимемо»

Нагадаємо, 10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками усі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну » та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США? » у ZN.UA.