UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія не може підняти Крим – Кравчук

За словами Леоніда Кравчука, у разі реінтеграції півострова, його краще було б зробити автономною областю.

Росія не може підняти окупований нею Крим, заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук в інтерв’ю LB.ua. Він вважає, що для президента РФ Владіміра Путіна головним було захопити Крим, але він не думає про наслідки своїх дій.

“Я так думаю, що Путін глибоко не аналізує цього. Для нього головне – переконати росіян. А вони дуже боляче завжди ставилися до Криму, до Севастополя, говорили, що це “русский город славы” і так далі. Путіну було головне взяти Крим, а зараз він про наслідки не думає, про те, що буде з півостровом”, - заявив Кравчук.

Водночас він переконаний, що коли Путін віддасть “завтра” Крим, то його вже в України складно буде забрати. Тому, за словами Кравчука, російський президент поставив завдання утримувати півострів у складі РФ.

“Я на власні очі бачив, які страхіття творилися у Криму, як жили люди: вони виходили опухлі від голоду, москіти їх заїдали. Їх туди переселили. І Хрущов дійсно просив Кириченка забрати Крим до складу УРСР. Ну, не може Росія підняти Крим. Це територія, яка або перетвориться в діамант відпочинку, краси, або як росіяни нині роблять – на військову базу. Однак і цю базу потрібно утримувати, однак без води це неможливо. А води там немає”, - додав Кравчук.

Перший президент також вважає, що у разі реінтеграції українського півострова, йому краще було б надати статус автономної області.

“Однак враховуючи, що минуло багато часу з моменту референдуму 1991 року і народилися нові покоління, це питання не потрібно порушувати. Головне – конституційні норми й інтеграція в загальну територіальну цілісність держави”, - підсумував експрезидент.

Читайте також: Восени Рада планує розглянути законопроект про перехідний період в ОРДЛО і Криму — Резніков

Раніше повідомлялося про те, що будівництво дамби в Херсонській області на 107-му кілометрі Північно-Кримського каналу вже готове на 80%. За його словами, цього цілком достатньо, щоб не пустити дніпровську воду на тимчасово окуповану територію півострова.

Своєю чергою заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв заявив про те, що для місцевого населення окупованого Криму вистачає власних водних ресурсів півострова. За його словами, масова істерія з нестачею води населенню викликана трьома основними факторами: багато водних ресурсів використовує промисловість; аграрний сектор, який розвинений на степовому півострові потребує великої кількості води; значної кількості водних ресурсів потребує російська армія, яка знаходиться в окупованому Криму, як для потреб військовослужбовців, так і техніки.