UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ повинна припинити нарощувати війська на кордоні з Україною – Столтенберг

Генсек НАТО зазначив, що значне нарощування військ Росією не обгрунтоване, нез'ясовне і викликає глибоку стурбованість.

У НАТО серйозно стурбовані тривалим розвитком подій на сході України і закликають РФ негайно припинити нарощування військ. Відповідну заяву зробив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг по закінченню засідання Комісії Україна-НАТО, яке відбулося на прохання української сторони у зв'язку з посиленням військової присутності РФ на кордоні з Україною.

"Ми серйозно стурбовані тривалим розвитком подій, і НАТО пильно моніторить ситуацію. За останні тижні Росія наблизила тисячі підрозділів у бойовій готовності до українських кордонів. Це - найбільше збільшення російський військ з часу незаконної анексії Криму в 2014 році", - сказав Столтенберг.

За його словами, значне нарощування військ Росією не обгрунтоване, нез'ясовне і викликає глибоку стурбованість.

Генсек НАТО закликав РФ "покласти край військовому нарощування в і навколо України, припинити свої провокації і негайно деескалувати ситуацію".

Читайте також: Зеленський і Столтенберг обговорили загострення ситуації на сході України

Росія продовжує стягувати до кордону з Україною війська. Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншими країнами. Ангела Меркель у ході розмови з Владіміром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.

Загострення на сході України обговорили також Ентоні Блінкен і Йенс Столтенберг. Вони акцентували увагу на термінову необхідність того, щоб Росія припинила агресивне нарощування військової потужності уздовж кордонів України і в окупованому Криму.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".