UA / RU
Підтримати ZN.ua

Резніков виступив за модернізацію Мінських домовленостей

Віце-прем'єр нагадав, що Україна виступає за першочерговість реалізації безпекового компонента «Мінська».

Україна не може відмовитися від Мінських домовленостей, проте вони потребують модернізації, вважає віце-прем'єр - міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

«Мінські угоди носять політико-дипломатичний характер. Це... не міжнародний договір, ні тим більше міжнародний закон. Але це не означає, що Україна може відмовитися від Мінських угод», - заявив Резніков на пресбрифінгу «Мінські угоди: виконати не можна розірвати?» в понеділок, 15 лютого, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами Резнікова, «Мінськ» на сьогоднішній день залишається єдиною базою, на якій можна будувати процес політико-дипломатичного врегулювання для досягнення миру в Донбасі. Віце-прем'єр нагадав, що Україна наполягає на першочерговості реалізації безпекового компонента домовленостей. Росіяни ж, навпаки - вимагають від Києва політичних поступок, відмовляючись виводити окупаційний контингент з ОРДЛО.

«Мені як юристу не подобається текст  "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", зокрема пункт 9, де  йдеться про черговість проведення місцевих виборів на Донбасі і передачі контролю на кордоні України і Росії. Як мінімум, цей пункт вимагає модернізації і перегляду, інакше він нездійсненний в такій редакції», - пояснив Резніков.

Він також закликав росіян «уважно читати текст» документа.

«Першим пунктом є питання безпеки. Без врегулювання питань безпеки не може бути й мови про виконання будь-яких політичних речей. При цьому Росія постійно наполягає на пріоритеті політичного врегулювання, забуваючи про безпеку», - констатував віце-прем'єр.

Співголова парламентської фракції «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко, яка в минулій каденції працювала в українській делегації в Тристоронній контактній групі, зазначила, що позиція Кремля за ці роки не змінилася, і дії росіян і їхніх маріонеток з ОРДЛО спрямовані на дискредитацію Мінської майданчика. У свою чергу, Україна виконує свої зобов'язання.

«Навіть в драматичному вересні 2014 року український парламент ухвалив два дуже хворобливих закону - про амністію і про особливості місцевого саморегулювання в Донецькій і Луганській областях. І, власне, все зриви Мінського процесу - це виняткова відповідальність російської сторони», - підкреслила політик.

Читайте також: Резніков пояснив, чому Росія від літа блокує Мінські угоди

Напередодні глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав Мінські домовленості нездійсненними. У той же час він запевнив, що Україна зробить зі свого боку все для їх реалізації.

У листопаді голова української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської областей на початку 2021 року.

Однак Росія фактично заблокувала переговори в Мінську, вимагаючи від України скасувати постанову парламенту про місцеві вибори і затвердити «мирний план» бойовиків щодо врегулюванню ситуації в Донбасі.

Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».