UA / RU
Підтримати ZN.ua

Резніков або Кравчук: президент розглядає основні кандидатури на посаду очільника української делегації в ТКГ

«В найближчі дні буде офіційна інформація".

Президент Володимир Зеленський розглядає дві основні кандидатури на посаду глави української делегації в ТКГ, яку напередодні покинув Леонід Кучма. Це кандидатури віце-прем'єра Олексія Резнікова та першого президента України Леоніда Кравчука, хоча є й інші. Про це повідомляє «Інтерфакс Україна» з посиланням на главу держави.

"У нас є кілька претендентів. Один з претендентів, ви знаєте, наш віце-прем'єр-міністр Резніков. Ми також говоримо з першим президентом України Леонідом Макаровичем Кравчуком. І є ще пара кандидатур. В найближчі дні буде офіційна інформація", — сказав Зеленський.

За словами президента, всі кандидатури, які наразі розглядають, так чи інакше братимуть участь в роботі по досягненню миру в Донбасі.

Читайте також: Гризлов захоче вийти з ТКГ слідом за Кучмою, але не факт, що його відпустять – представник ОРДЛО

Нагадаємо, 3 червня 2019 року, після перемоги Зеленського на президентських виборах, Кучма вдруге очолив делегацію України в Мінську. На пресконференції у Маріїнському парку 20 травня 2020 року Зеленський повідомив, що Кучма просив його передати повноваження голови української делегації у ТКГ віцепрем’єр-міністру з питань реінтеграції ТОТ Олексію Резнікову. 

За кілька днів до цього суд зобов'язав СБУ відкрити кримінальну справу через можливе вчинення державної зради представниками української делегації під час переговорів у Мінську. Ішлося про Андрія Єрмака та Леоніда Кучму.

На засіданні групи 11 березня, в якому брав участь Єрмак і заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, сторони підписали протокол про створення так званої консультативної ради з бойовиками та Росією у статусі стороннього спостерігача.

Цей протокол так і не було ратифіковано, і згодом українська сторона від цієї ідеї  відмовилася, увівши до складу ТКГ переселенців з Донеччини та Луганщини. Що викликало бурхливу реакцію Кремля та звинувачення у нібито «небажанні закінчити війну». Можна вважати, що в останню мить Київ успішно вислизнув із завбачливо розставленої Москвою пастки, втім, навряд чи вона була й буде останньою.