Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 3 червня схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації про введення санкцій відносно делегацій. Про це повідомив голова делегації Верховної ради у ПАРЄ Володимир Ар'єв у Facebook.
"Регламентний комітет ухвалив проект резолюції, яка може змінити правила ПАРЄ. Голосування 24 червня на сесії Асамблеї. Це поганий варіант, який ускладнює санкційну процедуру, але повністю її не ліквідовує, як того вимагали росіяни", - написав Ар'єв. - "Навіть якщо резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкції в урізаному варіанті, але залишиться", - додав він, зазначивши, що українська делегація була проти затвердження цієї резолюції.
Ар'єв повідомив, що українська сторона протягом наступних трьох тижнів працюватиме над тим, щоб переконати Асамблею не приймати цю резолюцію, адже це призведе до повернення російської делегації до роботи в Асамблеї.
У травні міністри закордонних справ країн-членів РЄ прийняли рішення, яким відкрили шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.
16 травня голова МЗС України Павло Клімкін скасував свій візит на міністерське засідання Ради Європи у Гельсінкі, заявивши європейським міністрам закордонних справ, що зняття санкцій ПАРЄ з РФ без виконання Кремлем умов для їх скасування означатиме підрив "мінського процесу".
Російська делегація не брала участі в зимовій ПАРЄ та відмовилася сплачувати членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна залишитися у складі Ради Європи. Водночас у Німеччині дипломати та депутати відкрито проводять роботу для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Детальніше про ситуацію в РЄ читайте в матеріалі постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" в тижневику Дзеркало Тижня. Україна".