У розробленій Міністерством оборони програмі реформування армії 3відводиться лише одна функція - нейтралізація збройного прикордонного конфлікту. Інші можливі загрози для держави (техногенна, терористична і т.д.) в документі не згадуються взагалі.
Про це свідчить проект Концепції реформування та розвитку Збройних сил України (ЗСУ) до 2017 року, який є в розпорядженні ZN.UA.
Оцінюючи військово-політичну обстановку, автори визначили як малоймовірне виникнення локальної або регіональної війни в середньостроковій перспективі. І майбутнім ЗСУ відвели фактично одну функцію - здатність локалізувати та нейтралізувати збройний прикордонний конфлікт. З урахуванням охорони повітряного простору та прикриття важливих державних об’єктів.
Правда, варто додати, що в перспективі планується розвинути можливість дії ВСУ в двох операційних зонах.
Однак автори майбутньої реформи ніяк не відобразили функції армії при інших загрозах - наприклад при дестабілізації ситуації на території України (що цілком може спровокувати іноземна держава), при терористичній атаці, зрештою при техногенній катастрофі. Таких функцій взагалі не згадано у проекті документа, хоча подібні ризики для сучасної України видаються багатьом експертам більш імовірними, ніж військовий прикордонний конфлікт.
При цьому дуже важливим є визнання авторів, що в нинішньому вигляді військові частини, укомплектовані на 20-50% штату воєнного часу й призначені для ведення масштабних війн після тривалого мобілізаційного розгортання, не спроможні реалізувати цю функцію
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Валентина Бадрака «Рецепт для армії: ЕЛІКСИР АБО ОТРУТА?». !zn
Читайте також:
Навесні до армії підуть 21,4 тис. осіб
Міністр оборони пообіцяв контрактну армію до 2017 року
Депутати підтримали ініціативу Януковича скоротити армію
Україна пообіцяла Росії не вступати в НАТО