Спроба втілення у життя будь-якого із запропонованих останнім часом "мирних планів" щодо ситуації в Україні обернеться масштабною політичною кризою, здатною привести українську державність до краху, пише в своїй статті для DT.UA директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.
На його думку, автори даних ініціатив є агентами впливу Москви різного рівня залученості та підготовленості, а їх реальна мета полягає в дискредитації України та підрив її національної єдності.
"Нам пропонують то "забути про Крим", то "провести вибори під наглядом російських військ", то "примиритись і не розбурхувати громадськість", - цих планів ставатиме дедалі більше. І мета цих "планов громадья" - переконати західних партнерів у тому, що рішення існують - просто "незговірлива" Україна не хоче їх шукати", – зазначає експерт.
На думку Горбуліна, рівень агентів, яких пускає в хід Кремль, залишає бажати кращого.
"Один - колишній фінансовий махінатор з такою строкатою політичною кар'єрою, якій міг би позаздрити Остап Бендер. Інший - по суті екс-олігарх, який хоче повернутись у "велику гру". Американські "миротворці" теж анітрохи не кращі. Засвітившись у шляхетній справі "принести Україні мир" ціною українського ж Криму американські юристи, якщо роздивитися ближче, мають такі "плями на сонці", що, швидше, нагадують іншого відомого "юриста" та "друга України" - Володимира Жириновського", – йдеться в статті.
Автор вказує, що будь-яка спроба "домовитися" з агресором спричинить для України тяжкі наслідки.
"Реальним результатом реалізації кожного з цих "планів" стане втрата нами не частини України, не "окремих районів", а всієї країни. Повністю. Тому що будь-яка спроба "домовитися" з агресором (навіть опосередкована) призведе до масштабної політичної кризи", – підсумовує він.
Нагадаємо, в грудні минулого року в розділі "думки" видання The Wall Street Journal було оприлюднено статтю Віктора Пінчука, в якій пропонується тимчасово виключити членство в ЄС із заявлених цілей України на найближче майбутнє і визнати, що Україна не вступить до НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі. На його думку, Україні необхідно 15-20 років, щоб претендувати на повернення Криму.
На початку лютого Народний депутат України та колишній голова Донецької ОДА Сергій Тарута запропонував план мирного врегулювання на Донбасі. Тарута пропонує розглядати як легітимних представників окупованих територій останню з законно обраних у цих районах влад – тих, кого населення обрало на виборах місцевих рад у 2010 році.
19 лютого 19 лютого газета The New York Times повідомила, що член парламентської фракції "Радикальної партії" Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років, а також передбачає виведення російських військ з території України.
Детальніше про політичні виклики, з якими сьогодні зіткнулися країни Заходу та Україна, читайте в статті Володимира Горбуліна "Європа і "заперечення": реалізм проти Бодлера" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".