UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков пояснив, навіщо Україні потрібна російська мова

Спікер вважає, що російська мова допоможе повернути окуповані території.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков прокоментував свої слова про необхідність змінити закон про мову і пояснив, навіщо потрібні квоти для російської мови і як це допоможе повернути окуповані території.

"Ми не піднімали питання мови під час виборів, не піднімали в Раді. Я вважаю, що не треба брати питання, які роз'єднують суспільство. І сприйняття тих чи інших процесів на сході і заході кардинально різняться. Тим більше, на окупованому сході. Тому я особисто ніколи не будував кампанії навколо мови і вважаю, що це неправильно. Якщо ми говоримо про мову, то закон про мову повинен влаштовувати всіх і відповідати Конституції", - цитує Разумкова "РБК-Україна".

Спікер парламенту також пояснив, чому потрібні квоти для російської мови в Україні.

"Я непогано розмовляю українською, і російською, іноді й англійською. Але якщо ми говоримо про певні процеси, то давайте згадаємо позицію наших зарубіжних партнерів. Що про нього сказала Венеціанська комісія? Є багато питань. Але гуманітарні питання повинні об'єднувати суспільство. Ви ніколи його не об'єднайте питаннями економіки або податків. Якщо ми говоримо про повернення тимчасово окупованих територій і людей, які там живуть, то це також один з механізмів комунікації з ними. І якщо ми будемо займати з тих чи інших питань, в тому числі історії, радикальні позиції, то це не додасть нам у переговорах", - підкреслив голова ВР.

Читайте також: У членів сімей Венедіктової та її ймовірного наступника у ДБР Соколова є спільний бізнес – експерт

Зазначимо, у команді президента Володимира Зеленського досі не визначилися з власною мовною позицією. Так, спікер Разумков під час президентської кампанії розмовляв виключно російською, а заступник голови Офісу президента України Юрій Костюк вважає російську "конкурентною перевагою" українців.

У квітні 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачено, зокрема, посаду мовного омбудсмена. Донедавна ним була Тетяна Монахова.

А згідно із законом "Про освіту", всі російськомовні школи України з вересня 2020 року перейдуть на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які відносяться до мов Європейського Союзу, з вересня 2023 року. Однак учні таких шкіл продовжать вивчати рідну мову та літературу.