UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков пояснив відмову голосувати за санкції проти телеканалів Медведчука

Обмеження, пов'язані з терористичною діяльністю, повинні супроводжуватись підозрами і затриманнями, вважає спікер ВР.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив відмову голосувати за санкції проти телеканалів NewsOne, Zik і «112 Україна» браком додаткової інформації про фінансування тероризму, повідомляє «РБК-Україна».

Формальним і фактичним власниками каналів є народні депутати від ОПЗЖ, бізнес-партнери Тарас Козак і Віктор Медведчук. Крім медіаресурсів, їм належать підприємства, що займаються закупівлею і перепродажем у Росії вугілля з ОРДЛО.

Як першим повідомило ZN.UA, саме причетність компаній Козака до закупівель незаконно видобутого вугілля стала підставою для введення санкцій - це розцінюється як фінансування тероризму.

Рішення підтримали всі члени РНБО, крім Разумкова. Сам він зазначає, що перше засідання, на якому ухвалювалося рішення щодо санкцій проти Козака, було в форматі письмового опитування, без додаткової інформації, зокрема, позиції СБУ.

«Це один з форматів - так зване письмове опитування. У пакеті документів був проєкт рішення, списки осіб, щодо яких це все вводиться, і та постанова Верховної Ради, яку було проголосовано ще в 2018 році. Додаткової інформації не було. Ані позиції СБУ, ані позиції інших учасників процесу я, на жаль, не знаю», - заявив Разумков.

Спікер парламенту додав, що якщо говорити про санкції, пов'язані з терористичною діяльністю, мають бути підозри і затримання.

«Ну, вибачте, коли у нас по вулицях ходять терористи, ми не можемо на них просто дивитися. Поки я не бачив додаткових рухів, і я зараз не про персоналії, я про підходи. Тому що персоналії можуть змінюватися, але головне, щоб не змінювався підхід», - підсумував Дмитро Разумков.

Минулого тижня Служба безпеки України допитала Медведчука, але щодо підозр у причетності до фінансування тероризму, а у зв'язку з нещодавно опублікованим записом розмови з колишнім помічником президента РФ і куратором окупованих районів Донбасу Владиславом Сурковим.

Читайте також: Süddeutsche Zeitung: Україна несподівано почала боротися із впливом "людини Путіна"

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника – члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ. Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

РНБО також ініціювала повернення державі ділянки газопроводу «Самара - Західний напрямок», який у 2017 році перейшов у власність Медведчука.