Радник президента Росії з питань розвитку інтеграції у рамках 3 і Єдиного економічного простору Сергій Глазьєв вважає, що вимога Євросоюзу звільнити Юлію Тимошенко для підписання угоди про асоціацію є блефом і пізніше ЄС зніме свої вимоги.
"Що стосується Євросоюзу, то він зніме всі свої умови. Я впевнений, що вимога відпустити 3 - не більше, ніж блеф", - сказав Глазьєв виданню "Коммерсантъ-Украина".
"Логіка цього нав'язливого втручання у внутрішні справи України така: що більше вимог, то слухнянішим стає партнер. Висуваючи більше вимог, а потім послаблюючи або знімаючи їх, ЄС створює ілюзію переговорів і поступок. Насправді в ЄС і в США давно прийнято рішення про те, що Україну потрібно втягнути в договір, який є стоп-краном щодо руху країни у напрямку євразійської інтеграції", - сказав він.
За його словами, головний сенс договору з ЄС - не допустити участі України у Митному союзі з Росією, Білоруссю і Казахстаном. "Іншого сенсу я не бачу, тому що економічно, юридично і політично Україна втрачає від його підписання", - додав він.
"Високопоставлені чиновники ЄС відкрито називають Україну своїм головним трофеєм на пострадянському просторі. Патрік Кокс, 3, Штефан Фюле, колишні і нинішні керівники Польщі і Литви, посли США та ЄС в Києві рвуться зі шкури, щоб змусити українське керівництво підписати економічно і політично шкідливу та самогубну для України УА. Деякі з них намагаються з усіх сил, маючи чималу особисту зацікавленість", - заявив він.
Раніше Глазьєв заявляв про те, що, підписавши угоду про асоціацію, Україна порушить договір про співпрацю і партнерство з Росією.
Нагадаємо, на саміті у Вільнюсі в листопаді Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі. При цьому Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво у рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС.
На початку серпня митниця РФ різко посилила контроль за вантажами практично всіх українських експортерів, що призвело до величезних затримок і простоїв вантажів на кордоні. Ряд компаній були змушені призупинити свої постачання в Росію. Пізніше у Москві пояснили цей крок "разовою акцією" і підготовкою до змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС.
Деякі західні політики не виключили, що Кремль намагається "торговельними війнами" перешкодити євроінтеграції України. !zn
Читайте також:
Росія звинуватила Україну в порушенні договору про дружбу
Євросоюз чекає від України на "приємний сюрприз" у справі Тимошенко