Не залежно від того, що Нідерланди вирішать у питанні ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС, зона вільної торгівлі буде працювати й далі.
Про це сказав радник прем'єр-міністра Валерій П'ятницький на прес-конференції в Києві, повідомляє УНІАН.
"Я наведу приклад угоди, яка пов'язана з міжнародною торгівлею - генеральна угода з тарифів і торгівлі ГАТТ. Вона була підписана в 1947 році, з 1948 року почала діяти і діяла в тимчасовому варіанті до 1 січня 1995 року, коли була створена Всесвітня торговельна організація. Уявіть собі, майже півстоліття тимчасового застосування. Тимчасове - не означає якесь недолуге", - сказав він.
При цьому, він додав, що Гаага може вплинути на політичні аспекти співпраці України і ЄС. Однак, нідерландська сторона не зможе внести в угоду будь-які зміни.
Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30% для того, аби референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.
Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію Угоди про асоціацію.
Як писало DT.UA, уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. План уряду Рютте, за інформацією джерел DT.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів з Євросоюзу прийняти юридично зобов'язуючерішення Ради ЄС, у якому враховувалися б "занепокоєння" Нідерландів.
Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Врятують чи угроблять Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".