У розкладі парламенту розгляд цього питання заплановано на 16:00. Окрім урядового законопроекту № 7455 буде розглянуто альтернативні законопроекти: депутатів від фракцій НУНС і БЮТ (№ 7455-1, «про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб») та Арсенія Яценюка (№ 7455-2, «про реформування пенсійної системи, забезпечення її фінансової стабільності та запровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування»).
Втім, майже не викликає сумнівів, що основну увагу буде приділено саме урядовій ініціативі. Адже за внесення пенсійної реформи до порядку денного голосували, в основному, депутати фракцій ПР і Народної партії, а також групи "Реформи заради майбутнього" ("пенсійні" законопроекти вносилися до порядку денного одним пакетом).
За словами голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, щодо всіх суперечливих питань запропоновано компромісні рішення. Зокрема, підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років відтерміновується на п'ять кроків, а щоб зацікавити жінок якомога пізніше виходити на пенсію, їм будуть нараховуватися надбавки.
Між тим, член парламентського комітету з питань соціальної політики та праці депутат з фракції БЮТБ Андрій Павловський стверджує, що суперечливих моментів у законопроекті значно більше. "Там і виплати працюючим пенсіонерам, там і збільшення мінімального трудового стажу на десять років", - сказав депутат.
Зазначимо, що доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу, як і раніше містить безліч непопулярних норм. Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років.
Окрім того, все так само планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків - з 25 до 35 років.
Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців - 62 роки. Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна.
Як і раніше пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців - з 20 до 25 років.