Верховна Рада України звертається до Організації об'єднаних націй і світової спільноти з проханням підтримати створення міжнародного трибуналу для судового переслідування винних в аварії малазійського Боїнга MH-17, збитого поблизу Тореза Донецької області 17 липня 2014 року.
За відповідну постанову парламенту приголосовало 248 народних депутатів.
"До ООН, національних парламентыв держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, який здійснював рейс МН-17 17 липня 2014 року", - йдеться в постанові.
Зокрема, в постанові зазначено, що "Російська Федерація як держава-агресор" "не має ні морального, ні юридичного права блокувати рішення Ради безпеки ООН про створення зазначеного міжнародного трибуналу".
У зв'язку з цим Верховна Рада України звертається до ООН і всіх держав світу з проханням:
1) не допустити безкарності винних у злочині, пов'язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, і забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання;
2) підтримати створення рішенням ООН міжнародного трибуналу для судового встановлення винних і переслідування осіб, відповідальних за цей злочин.
Як заявив віце-спікер парламенту Андрій Парубій, прийняття даної постанови особливо важливо в контексті річниці трагічних подій, яка настане в п'ятницю, 17 липня 2015 року.
За постанову голосували більшість всіх фракцій парламенту, за винятком "Опозиційного блоку", які не дали жодного голосу.
Напередодні президент Росії Володимир 3 на $ 900 млн.
Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.
Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.