Верховна Рада закликала парламенти інших держав і міжнародні парламентські асамблеї посилити санкційний тиск на Росію, йдеться в офіційному зверненні, передає прес-служба парламенту.
"Перетворення Російської Федерації в тоталітарну й агресивну державу, основною ідеологією якої є політика репресій, ревізіонізму і мілітаризму, -пряма загроза стабільності і демократії в Європі та світі", - йдеться в заяві.
У зв'язку з цим Рада закликала парламентів іноземних держав та міжнародні парламентські асамблеї: підтримати зусилля України, спрямовані на звільнення громадян України, які незаконно утримуваних на території РФ, засудити незаконне утримання під вартою громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка, Ахтема Чийгоза, Алі Асанова, Мустафи Дегерменджи та інших.
Рада також закликала звернутися до урядів своїх держав з вимогою вжити всі політико-дипломатичні заходи для протидії агресії і зростаючому тоталітаризму в РФ, посилити тиск, в тому числі підготувати персональні санкційні списки.
Напередодні ЗМІ повідомляли, що в разі виборів у "ДНР" і "ЛНР" ЄС і США можуть ввести нові санкції проти Росії.
"Донецьк і Луганськ не виявили прагнення до компромісу, оголосивши про проведення виборів до дати, відмінні від решти України, і не продемонструвавши готовність організувати їх у відповідності з українським законодавством", - сказав один із західних дипломатичних джерел.
Крім того, 2 вересня ЄС погодив продовження несекторальных санкцій проти РФ до березня 2016 року, а президент Європарламенту Мартін Шульц закликав зберігати "критичний тиск" на Росію за допомогою санкцій.
Що стосується України, то 29 липня разом з Грузією, Чорногорією, Албанією, Ісландією, Ліхтенштейном і Норвегією вона приєдналася до продовженим санкцій ЄС проти Росії з Криму, а 2 вересня РНБО розширив санкційний список юр - і фізосіб РФ.
22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.
Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.
У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.