UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада вирішила доопрацювати законопроєкт про скасування переведення годинників

Документ в цілому підтримали всього 212 депутатів.

Верховна Рада не ухвалила закон №4201 “Про обчислення часу в Україні”, який серед іншого пропонує скасувати сезонну зміну часу. Документ підтримали 212 народних депутатів при необхідних 226. За доопрацювання проголосували 226 народних депутатів.

У законопроєкті йдеться про те, що в України для обчислення календарної дати використовується григоріанський календар. Також вказано, що початковою точкою для обчислення календарної дати є 00 годин 00 хвилин 00 секунд 1 січня. 

Згідно з документом, в Україні час обчислюють за Києвом, який є єдиним для всієї території держави. Законопроєкт також передбачає, що сезонного переходу часу в Україні більше не буде. 

У документі вказано, що розпорядок дня органів держвлади та місцевого самоврядування, їх посадовців та службових осіб встановлюється за київським часом. Те саме стосується підприємств, установ і організацій усіх форм власності. При цьому органи місцевого самоврядування у разі необхідності можуть рекомендувати час початку робочого дня для підприємств, установ та організацій на відповідній території. 

Читайте також: Верховна Рада з 29 березня йде на карантин

Вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великій Британії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов'язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.