Верховна Рада відхилила законопроект "Про Конституційний суд України". За проект у другому читанні і в цілому проголосували лише 179 депутатів. Пропозицію спікера парламенту Андрія Парубія відправити його на повторне друге читання підтримали 223 депутати. Таким чином законопроект відхилено.
Розгляд законопроекту зайняв у депутатів цілий робочий день: з 10 ранку до 6:15 вечора. "Ми встали на концепцію: один день – один закон", - сказав спікер парламенту Андрій Парубій, зазначивши неконструктивність такої роботи.
У першому читанні Рада прийняла закон "Про Конституційний суд України" 9 лютого 2017 року. Проект імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності з 30 вересня 2016 року, про порядок організації і діяльності КСУ, статус суддів Конституційного суду, встановлює норми, що стосуються підстав та порядку звернення до суду, процедури розгляду справ та виконання рішень суду.
Законопроект пропонує запровадити інститут конституційної скарги, яку зможе подати фізична або юридична особа за умови, якщо були використані усі національні засоби юридичного захисту.
Пропонувалося, що в КСУ будуть діяти Велика палата – всі 18 суддів, два сенату – по дев'ять суддів у кожному і шість колегій – по три судді в кожній.
Законопроект вводить конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді КСУ, яким передбачено, що президент, Верховна Рада, з'їзд суддів будуть формувати конкурсні комісії.
Детальніше про законопроект "Про Конституційний суд України" читайте в статті Юлії Кириченко "Що потрібно пам'ятати, змінюючи закон про Конституційний суд України, або Методи приручення КСУ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".